Kas yra legioneliozė ir kaip jos išvengti?

Legioneliozė – ūminė infekcinė kvėpavimo takų liga, kurią sukelia bakterijos. Legionelėms palankiausia vandens temperatūra – 20-45°C. Žemesnėje nei 20 ir aukštesnėje nei 60°C vandens temperatūroje jos nesidaugina, aukštesnėje nei 65°C temperatūroje žūsta.

AB „Šiaulių energija“ vadovaujasi „Šilumos tinklų ir šilumos vartojimo įrenginių priežiūros taisyklių“ 377 punktu ir „Lietuvos higienos norma HN 24:2003“ VII skyriumi, kuriuose nurodoma, kad karšto vandens temperatūra perdavimo sistemos vandens ėmimo (naudojimo) vietose turi būti 50-55°C.

„Šiaulių energija” primena namus administruojančioms įmonėms ir bendrijoms apie atsakomybę, tiekiant vartotojams karštą vandenį ir kontroliuojant tiekiamo karšto vandens kokybę.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos standartu HN 24:2003 „Geriamojo vandens sauga ir kokybės reikalavimai“, siekiant užkirsti legioneliozės židinių susidarymo galimybes gyvenamųjų namų karšto vandens tiekimo sistemose, namus administruojančios įmonės ir bendrijos turėtų pasirūpinti prevencijos darbais. Šių darbų metu karšto vandens temperatūra vandens šildytuve turi būti padidinta iki 66°C, vartotojų čiaupuose – iki 60°C, atitinkamai taps karštesni ir „gyvatukai“. Gyventojai minėtų darbų metu turėtų būti atsargūs, naudodamiesi karštu vandeniu.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-15

Turite klausimų? Neradote ieškomos informacijos? Rašykite mums. Norėdami gauti tikslų ir išsamų atsakymą į savo klausimą, BŪTINAI žinutėje nuodykite SAVO PAVARDĘ ir TIKSLŲ ADRESĄ.