Ką daryti, jei namuose per šilta?

Pagal Lietuvoje galiojančias higienos normas, gyvenamosiose patalpose šildymo sezono metu turi būti užtikrinama ne mažesnė nei 18o C temperatūra. Visi šilumos punktai daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose yra automatizuoti. Juose šilumos energijos kiekis reguliuojamas pagal lauko temperatūrą. Išorinis lauko temperatūros jutiklis montuojamas šiaurinėje pastato pusėje. Todėl butuose, esančiuose pietinėje pastato pusėje, dienos metu šviečiant saulei temperatūra gali būti aukštesnė, kai tuo tarpu šiaurinėje pastato pusėje esančių butų temperatūra sieks tik nustatytus 18o C.

Bendrovės administracija kviečia gyventojus, kurių butuose saulėtą dieną būna šilčiau, atsižvelgti į šiaurinėje pastatų pusėje gyvenančių kaimynų situaciją ir neskubėti reikalauti mažinti šilumą.

Jeigu Jums vis dėlto per karšta, pirmiausia reikėtų kreiptis į namo vidaus šildymo sistemas prižiūrinčią įmonę ir išsakyti nusiskundimus. Tačiau galutinis sprendimas mažinti arba didinti šilumą gali būti priimamas įstatymų numatyta tvarka tik visuotinio daugiabučio namo gyventojų ir bendrasavininkų susirinkimo nutarimu.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-06-05

Turite klausimų? Neradote ieškomos informacijos? Rašykite mums. Norėdami gauti tikslų ir išsamų atsakymą į savo klausimą, BŪTINAI žinutėje nuodykite SAVO PAVARDĘ ir TIKSLŲ ADRESĄ.