Ką daryti, įvykus avarijai šildymo ir karšto vandens sistemoje?

Įvykus avarijai šildymo ir karšto vandens sistemoje, vartotojas turi kreiptis į namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją. Kai prižiūrėtojas – AB „Šiaulių energija“, avarijos atveju dėl vandens išleidimo vartotojai darbo dienomis turi kreiptis telefonais +370 41 591 243, +370 41 591 242, poilsio bei švenčių dienomis ir darbo dienomis po bendrovės darbo valandų – telefonu +370 41 540 008, +370 686 72413.

Šildymo sezono metu, trūkus šildymo prietaisams ar kitu avarijos atveju, termofikacinio vandens išleidimui pastato valdytojas arba šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas turi raštiškai patvirtinti, kad tikrai įvyko avarija (laisva forma) ir tik tada siųsti gyventoją į AB „Šiaulių energija“ Klientų aptarnavimo skyrių apmokėjimui už išleidžiamą termofikacinį vandenį.

Jei gyvenamojo namo šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri AB „Šiaulių energija“, pirmiausia turi būti informuoti bendrovės Paslaugų užtikrinimo skyriaus darbuotojai, kurie užfiksuotų, kad įvyko avarija. Tik tada gyventojas gali kreiptis į Klientų aptarnavimo skyrių jau minėtam apmokėjimui.

Keičiant senus radiatorius naujais draudžiama

-    keisti prietaiso jungimo schemą be suderinimo su AB „Šiaulių energija“;

-   montuoti didesnės galios šildymo prietaisus nei nurodyta AB „Šiaulių energija“ išduodamoje pažymoje šildymo prietaisų keitimui (neturint galimybių parinkti šildymo prietaisą pagal pateiktą pažymą, leidžiama paklaida ± 5% prietaisui);

-    demontuoti reguliavimo (trieigį, dvieigį) ventilį, tarpinę jungtį;

-    keisti privedimų prie šildymo prietaisų vidinį diametrą;

-    montuoti atjungimo ventilius prie šildymo prietaisų ar rankšluosčių džiovintuvo. 

Įsigiję šildymo prietaisą, turėkite informaciją apie jį – pavadinimas, aukštis, ilgis, tipas, galia (W), pirkimo čekį.

Jei vamzdynai montuojami nišose ir juos planuojate paslėpti, atliktus vamzdyno keitimo darbus privaloma priduoti gyvenamojo namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui, kol vamzdynai neuždengti, kad būtų galima surašyti paslėptų darbų aktą. Vamzdynus sumontavus paslėptai, buto savininkas privalo, esant reikalui, užtikrinti priėjimą prie jų. Pažeista danga atstatoma buto savininko lėšomis.

Planuojant keisti šildymo vamzdyną plastikiniu ir/ar keisti šildymo prietaisų vietą būtina tai suderinti su AB „Šiaulių energija“.

Atliktus darbus reikia priduoti gyvenamojo namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-04

Turite klausimų? Neradote ieškomos informacijos? Rašykite mums. Norėdami gauti tikslų ir išsamų atsakymą į savo klausimą, BŪTINAI žinutėje nuodykite SAVO PAVARDĘ ir TIKSLŲ ADRESĄ.