Naujienos

Vienas, du, trys, kamine, žibėk, arba didžiausios Šiaulių „eglutės“ puošybos ypatumai

2021 11 30

Šios dienos saulėtas žiemiškas oras be vėjo puikiai tiko puošti didžiausia Šiaulių miesto eglute jau ne vieną dešimtmetį vadinamam AB „Šiaulių energija“ 120 m aukščio kaminui šviečiančiomis girliandomis. Smalsaujantiems, kaip tai vyksta, – keletas įdomių detalių.

1. Metų bėgyje aštuonios kaminą papuošiančios girliandos (be lempučių), kurių kiekvienos ilgis siekia 90 m, kad nesusipainiotų, yra saugomos štai tokiose didžiulėse ritėse ir išvyniojamos tik artėjant Kalėdoms. Pasiruošimą joms bendrovės darbuotojai pradėjo jau prieš keletą savaičių, kuomet girliandos viena po kitos buvo išvyniotos ir kruopščiai patikrintos: pakeisti sugedę lempučių lizdai, sutvarkyti nutrūkę laidai ir pan. Beje, girliandas bendrovės meistrai prieš daugiau nei 20 metų pagamino savarankiškai pagal vieno iš tuometinių darbuotojų pasiūlytą projektą.

2. Prieš užkeliant girliandas ant kamino yra įsukamos lemputės ir visos kruopščiai patikrinamos, kad degtų.

3. Išsirikiavę vorele, kad lemputės nesudužtų, vieną po kitos darbštieji „Šiaulių energijos“ auksarankiai girliandas tam tikra eilės tvarka tempia kamino link. „Vyrai, ne tą paėmėte“, – pasigirsta balsas iš eilės galo ir vyrai kantriai ima kitą girliandą. Šiai dar teks palaukti savo eilės. „Ar dabar jau tikrai ta?“ – juokdamiesi pasitikslina. Gera nuotaika – neatsiejama šio kruopštaus darbo dalis.

4. Čia į pagalbą „Šiaulių energijos“ darbuotojams jau ne pirmus metus atskuba „Aukstata“ aukštalipiai. Jie trosais padeda užkelti girliandas ant kamino, prie kurio jas vėliau jau pritvirtina tiesiogiai. Šis darbas pareikalauja visos darbo dienos.

5. Jau daugiau nei du dešimtmečius kaminą apšviečia ne tik virš 700 lempučių. Ant jo suspindi ir artėjančių metų skaičiai. Jie „gimsta“ prie metalinės skaičių konstrukcijos pritvirtinus šviečiančius kabelius. Bėgant metams, keičiantis skaičiams, pagal poreikį pagaminamas vienas-kitas naujas metalinis skaičius. Šiemet prireikė trečiojo dvejeto, nes tokios skaičių kombinacijos ant kamino iškelti dar neteko.

Bendrovės „eglutė“  šiemet savo mirksinčiomis šviesomis sužibės, kaip ir pagrindinė Šiaulių miesto eglė, gruodžio 4-osios vakare ir džiugins iki sausio 6 dienos – Trijų Karalių, tradiciškai užbaigsiančių šventinį laikotarpį.Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-30