Naujienos

Šiaulių mieste ir rajone pradedamas šildymo sezonas

2020 10 13

Vakar Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios Šiaulių mieste. Juo Šiaulių miesto švietimo ir globos įstaigoms šiluma turi būti pradėta tiekti ne vėliau kaip iki spalio 14 d., visiems kitiems vartotojams – ne vėliau kaip iki spalio 16 d. Šiaulių rajone nuo spalio 12 d. skelbiama šildymo sezono pradžia švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose, nuo spalio 14 d. gyvenamuosiuose namuose ir biudžetinėse įstaigose. AB „Šiaulių energija“ užtikrina vartotojus, kad naujam šildymo sezonui yra tinkamai pasiruošta.

Bendrovė, kuri ne tik gamina ir tiekia šilumą, bet ir teikia pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugas, pasiruošimą naujam šildymo sezonui pradėjo vos pasibaigus ankstesniam. Buvo atlikti visi būtini daugiabučių gyvenamųjų namų inžinerinių sistemų patikrinimo, remonto ir paruošimo kitam šildymo sezonui darbai.

Šiemet bendrovė ypatingą dėmesį skyrė vartotojų šilumos punktuose esančių šilumokaičių plovimui: ant karšto vandens tiekimo sistemos  sienelių, šilumokaičio kanalų kaupiasi kalkės ir kitos organinės  ir neorganinės nuosėdos, dėl kurių ženkliai pablogėja visos sistemos pralaidumas. Todėl viena iš pagrindinių šilumos mazgo dalių – šilumokaitis – reikalauja atidžios priežiūros ir periodinio plovimo.

Žinoma, AB „Šiaulių energija“, kaip šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas, atliko ir kitus teisės aktais reglamentuotus darbus: šildymo ir karšto vandens sistemų hidraulinius bandymus, hidropneumatinius plovimus.

AB „Šiaulių energija“ specialistai prašo supratingumo ir kantrybės gyventojų, jau šiandien laukiančių šilumos savo namuose. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šildymas gyventojams bus įjungiamas per kelias artimiausias dienas, ne visiems vienu metu.

Primename, kad pradėjus pastato šildymą, daugiabučių gyvenamųjų namų viršutinių aukštų gyventojai, norėdami, kad jų bei žemesnių aukštų kaimynų butuose įrengti šildymo prietaisai šiltų, turi nuorinti šildymo sistemą. Tai galima padaryti savarankiškai atsukant nuorinimo ventilius prie kiekvieno šilumos įrenginio, arba leisti šiuos darbus atlikti šildymo sistemų prižiūrėtojui.

Jei jau prasidėjus šildymo sezonui pastebėsite, kad šiltesnę dieną radiatoriai bute šalti, atkreipiame Jūsų dėmesį, kad taip yra dėl automatizuotų šilumos punktų, kurie nebešildo patalpų lauko oro temperatūrai pakilus virš 10 laipsnių šilumos. Tinkamai sureguliuotas šilumos punktas sumažina Jūsų pastato šilumos suvartojimą, atitinkamai mažėja ir sąskaitos už šildymą. Pažymime, kad tinkamai sureguliuoti šilumos punktą Jums padės atsakingas ir patyręs šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Dėl šilumos punkto, šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros sutarčių maloniai prašome kreiptis į AB „Šiaulių energija“ Klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojus tel.: (8 41) 591 268, (8 41) 591 269, (8 41) 591 277 arba el. paštu kas@senergija.lt. AB „Šiaulių energija“ prižiūrimų pastatų vartotojai dėl šilumos ir karšto vandens tiekimo problemų, įvykus avarijai, blogai šylant šildymo prietaisams, nutrūkus arba pablogėjus karšto vandens tiekimui gali kreiptis į  bendrovę el. paštu info@senergija.lt.

Mes dirbame Jums, kad užtikrintume nenutrūkstamą karšto vandens tiekimą ir sklandų šildymo prietaisų darbą gyventojų butuose.  Mėgaukitės jaukia namų šiluma darganotais rudens rytais, šaltais žiemos vakarais bei savaitgaliais šeimos rate, o rūpesčius palikite mums!Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-13