Naujienos

Šiaulių miesto ir rajono vartotojams šis šildymo sezonas jau baigiasi

2021 05 06

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio įsakymu, Šiaulių miesto šilumos vartotojams 2020–2021 m. šildymo sezonas baigiamas gegužės 6–9 d. Šildymo išjungimo darbus organizuoja daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų valdytojai ir pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai pagal nustatytą eiliškumą.

Šiaulių rajono savivaldybės įstaigose (išskyrus gydymo įstaigas), įmonėse ir gyvenamuosiuose namuose šildymo sezonas baigiamas gegužės 7 d., Šiaulių rajono savivaldybės gydymo įstaigose – gegužės 9 d.

Gyventojų prašymų baigti šildymo sezoną anksčiau savivaldybių institucijų paskelbtos oficialios jo pabaigos AB „Šiaulių energija“ šiemet nesulaukė, atvirkščiai, bendrovės specialistams skambinę šiauliečiai dėkojo už supratingumą, nepalikus miestiečių šalti, kai orai atvėso. Primename, kad visi daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos punktai Šiaulių mieste ir rajone yra automatizuoti ir sureguliuoti taip, kad lauko oro temperatūrai siekiant 10–12 laipsnių šilumos, vidaus patalpos nėra šildomos.

Šis, spalio viduryje prasidėjęs šildymo sezonas buvo trumpesnis nei ankstesnis ir trūko 208 dienas. Palyginti 2019–2020 metų paskutinėmis rugsėjo dienomis prasidėjęs ir balandžio pabaigoje pasibaigęs šildymo sezonas trūko 217 dienų. Šis šildymo sezonas buvo šaltesnis nei praeitas: preliminariais skaičiavimais, jo metu vidutinė lauko oro temperatūra siekė 1,6 °C šilumos (2019–2020 m. šildymo sezonu buvo 4,7 °C šilumos). Kadangi oro lauko temperatūra yra vienas iš faktorių, lemiančių vartotojų šilumos suvartojimą ir išlaidas šildymui, atvėsus orams šį šildymo sezoną, jie buvo didesni nei praeitą. Preliminariais duomenimis, šiuo šildymo sezonu 60 m2 buto šildymui suvartota apie 6000 kWh šilumos energijos, kas per sezoną apsiėjo apie 255 eurus, palyginti praeitu šildymo sezonu vidutiniškai buvo 5220 kWh ir 234 eurai 60 m2 buto šildymui.

Šio šildymo sezono išbandymai AB „Šiaulių energija“ nesutrukdė sėkmingai ir atsakingai vykdyti pagrindinę savo veiklą, užtikrinant patikimą centralizuotos šilumos ir karšto vandens tiekimą laikotarpiu, kai asmeninei higienai skiriamas ypatingas dėmesys, o nenutrūkstamas gyventojų aprūpinimas karštu vandeniu ir šiluma yra būtinas. Nors bendrovės vartotojai ir toliau aptarnaujami nuotoliniu būdu, specialistai atidžiai rūpinasi šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra, daugiabučių namų renovacija, yra vykdomi šilumos perdavimo tinklų atnaujinimo ir kiti prie aplinkos apsaugos prisidedantys projektai. Šio šildymo sezono metu pavyko išvengti rimtesnių šilumos sistemų gedimų, bendrovėje fiksuoti tik pavieniai darbuotojų susirgimų atvejai, pradėtas darbuotojų skiepijimas.

Bendrovės tiekiama šiluma visą šį šildymo sezoną išliko viena pigiausių Lietuvoje, tačiau ateityje šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams gali didėti. Bendrovė jau yra įgyvendinusi itin didelės vertės investicijų, didinančių atsinaujinančių išteklių panaudojimą šilumos gamyboje, bei mažinančių šilumos kainą. Šiuo metu AB „Šiaulių energija“ investuoja į šilumos tiekimo patikimumo didinimą bei aplinkos taršos mažinimą. Šie projektai turi būti įgyvendinami, siekiant išvengti gedimų ir avarijų, įvertinant jau ne vieną dešimtmetį skaičiuojančių minėtų šilumos perdavimo tinkle amžių. Kiti projektai vykdomi, reaguojant į vis augančius aplinkosauginius reikalavimus.

Atkreipiame vartotojų dėmesį, kad šį sezoną už šildymą, kaip ir ankstesniais metais mažiausiai mokėjo renovuotų daugiabučių namų gyventojai. Pavyzdžiui, nuo pernai spalio iki šių metų kovo AB „Šiaulių energija“ vartotojai, gyvenantys jau renovuotuose daugiabučiuose namuose 60 m² buto šildymui vidutiniškai skyrė kiek daugiau nei 100 eurų, tuo tarpu nerenovuotų daugiabučių namų gyventojų išlaidos šildymui per šešis mėnesius buvo gerokai didesnės: virš 400 eurų (su PVM) 60 m² butui.  

AB „Šiaulių energija“ šiuo metu administruoja 19-os Šiaulių miesto daugiabučių namų atnaujinimo projektų įgyvendinimą. Jau renovuotų daugiabučių namų gyventojai džiaugiasi ne tik apie 40 proc. sumažėjusiomis šilumos sąnaudomis ir atitinkamai išlaidomis joms, bet ir komfortiškesnėmis gyvenimo sąlygomis bei gražesne namo aplinka. Vadovaujantis Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, šiuo metu Šiaulių mieste yra renovuoti 82 daugiabučiai iš 1104, tai sudaro 7,4 procento nuo visų daugiabučių namų Šiaulių mieste, todėl dar nerenovuotų daugiabučių gyventojus kviečiame rimtai pagalvoti apie savo būstų modernizavimą. Visais renovacijos klausimais prašome kreiptis į AB ,,Šiaulių energija“ daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrių, el. paštu renovacija@senergija.lt arba tel. (841) 591 238.Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-06