Naujienos

Mokėti mažiau bei gyventi šilčiau – misija įmanoma?

2022 02 24

Šis šildymo sezonas vartotojams įnešė nemažai sumaišties – padidėjusios išlaidos už šildymą ne vieną privertė ieškoti išeičių, kaip už šildymą mokėti mažiau. AB „Šiaulių energija“ patikina, jog vienas iš efektyviausių būdų sutaupyti – daugiabučio namo renovacija.

Nuo šildymo sezono pradžios drastiškai auganti gamtinių dujų bei biokuro kaina atsispindėjo ir gyventojų sąskaitose už šildymą. Nors AB „Šiaulių energija“, siekdama savo šilumos vartotojams dalinai kompensuoti šilumos kainos didėjimą dėl ženkliai išaugusių energinių resursų kainų, pritarus Šiaulių miesto savivaldybei, šio šildymo sezono laikotarpiu, nuo 2021 m. gruodžio mėn., šilumos kainos mažinimui skyrė apie 500 tūkst. Eur, kainų kilimas šilumos vartotojams vis tiek jaučiamas. Lyginant šių metų sausio mėnesį su 2021 metų sausio mėnesiu, pastebima, jog šilumos kaina padidėjo 67,2 proc.

Nuolat kintant technologinio kuro kainoms sunku prognozuoti, kas laukia ateityje, tačiau siekiant sutaupyti bei sumažinti sąskaitas už šilumos energiją privalu apmąstyti daugiabučio namo renovacijos galimybę.

Didžiausią įtaką gyventojų apsisprendimui renovuoti seną daugiabutį namą turi ne tik noras mokėti mažiau, bet ir siekis išspręsti pastato eksploatacijos ir šildymo sistemos problemas: modernizuoti prastos būklės neapšiltintas pastato išorines sienas, nesandarų stogą bei šildymo sistemą, tokiu būdu daugiabučio namo tinkamos eksploatacijos laikotarpį pailginant ne mažiau kaip 30 metų. Atliktos renovacijos efektyvesnis šilumos vartojimas ne tik sumažins išlaidas šildymui, bet ir pagerins gyventojų namų aplinkos komfortą, prisidės prie efektyvesnio energijos išteklių vartojimo, tuo pačiu mažins šiltnamio efektą sukeliančius veiksnius. Atnaujintas daugiabutis namas suvartoja vidutiniškai 40 proc. mažiau šilumos energijos nei nerenovuotas.

Renovacijos efektyvumą, piniginiu atžvilgiu, įrodo žemiau pateiktos diagramos.

Palyginkime: AB „Šiaulių energija“ vartotojams, gyvenantiems jau renovuotuose daugiabučiuose namuose per keturis mėnesius 60 m² buto šildymas atsiėjo apie 100 eurų (su PVM). Tuo tarpu nerenovuotų daugiabučių namų gyventojų šilumos sąnaudos ir atitinkamai išlaidos joms buvo gerokai didesnės: apie 300 ar 400 eurų (su PVM) 60 m² butui. 

Daugiabučio namo gyventojams nusprendus atnaujinti daugiabuti namą, svarbu pasirinkti tinkamą daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo administratorių, kuris įsigilinęs į namo gyventojų kasdien patiriamus sunkumus patars ir padės rasti tinkamiausius sprendimus rengiant daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planą.  

AB „Šiaulių energija“ jau penktus metus yra Šiaulių miesto savivaldybės energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programos įgyvendinimo administratorius, tad pasirinkę mūsų bendrovę savo namo atnaujinimo administratoriumi, galite būti tikri, kad renovacijos darbų administravimas bus atliktas kokybiškai ir atsakingai, o įgyvendinus renovaciją galėsite džiaugtis ne tik pagerėjusiomis gyvenimo sąlygomis ir gražesniu pastato vaizdu, bet ir kita ilgalaike tokių investicijų nauda – racionalesniu šilumos suvartojimu, padidėjusia turto verte, sumažėjusiomis pastato priežiūros išlaidomis ir prailgėjusiu pastato eksploatacijos laikotarpiu. Atlikę renovaciją taip pat prisidėsite prie patrauklaus savo gyvenamojo kvartalo ir viso miesto estetinio vaizdo kūrimo.

Dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano parengimo ir kitų atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo klausimų aptarimo prašome kreiptis į AB ,,Šiaulių energija“ daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrių, adresu Pramonės g. 10, Šiauliai, II-ame administraciniame pastate (gamybos korpuse, prie įvažiavimo į teritoriją), 303 kab., el. paštu renovacija@senergija.lt arba tel. (841) 591 238.

AB „Šiaulių energija“ siūlo profesionalią, Jūsų pasitikėjimo vertą puikių savo srities specialistų pagalbą.Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-24