Naujienos

Mokėjimai už šildymą vasarį – mažesni nei prieš metus

2020 03 17

Jau gavę sąskaitas už vasarį suteiktas paslaugas AB „Šiaulių energija“ vartotojai galėjo įsitikinti, kad šios vidutiniškai yra 17 proc. mažesnės nei pernai vasarį.

Šiemet vasarį vidutinė lauko oro temperatūra siekė 2,4 laipsnio šilumos, priminsime, kad 2019 m. vasaris buvo šaltesnis: vidutinė lauko oro temperatūra tuomet buvo 1,3 laipsnio. Kiek daugiau nei laipsniu aukštesnė vidutinė lauko oro temperatūra ir 11 proc. mažesnė šilumos kaina šį vasarį lėmė mažesnes nei prieš metus sąskaitas vartotojams.

2020 m. vasarį AB „Šiaulių energija“ šilumos vartotojams kaina –  4,77 euro ct/kWh  (su 9 proc. PVM. 2019 m. vasarį ji buvo 5,36 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Vidutinė mokėjimo už 60 m² buto šildymą suma Šiauliuose pernai vasarį buvo 48 eurai. Už tokio pat buto šildymą šiemet vasarį gyventojai mokėjo apie 40 eurų.

Kadangi šių metų vasaris buvo keliomis dienomis trumpesnis nei sausis, tačiau šaltesnis, o ir šilumos kaina buvo vos 0,5 proc. didesnė, mokėjimai už šildymą šiais mėnesiais skyrėsi labai nežymiai. Tačiau šios bendros tendencijos nebūtinai tinka kiekvienam daugiabučiui. Galutines išlaidas šildymui lemia namo individuali būklė ir šilumos kiekio poreikis, kurie kiekviename daugiabutyje – skirtingi.

Bendrovės specialistai pažymi, kad renovuotų daugiabučių namų gyventojų sąskaitos už šildymą gali būti 4–5 kartus mažesnės nei nerenovuotų daugiabučių namų vartotojų.

Palyginti pigiausiai – vidutiniškai 17 eurų už 60 kvadratinių metrų buto šildymą vasario mėnesį mokėjo renovuoto daugiabučio Klevų g. 13, Šiauliuose gyventojai. Tuo pačiu laikotarpiu viename Ežero gatvės nerenovuotame, senos statybos, itin prastos šiluminės izoliacijos daugiabutyje už tokio pat buvo šildymą sąskaitos siekė vidutiniškai 87 eurus.

AB „Šiaulių energija“ informuoja, kad paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos teritorijoje, centralizuotas šilumos bei karšto vandens tiekimas vartotojams bus užtikrinamas. Jokių papildomų priemonių dėl šilumos ir karšto vandens tiekimo vartotojams imtis nereikia.

Karantino laikotarpiu – nuo kovo 16 iki 30 d. – AB „Šiaulių energija“ klientai fiziškai nebus aptarnaujami. Kviečiame aktualius klausimus spręsti nuotoliniu būdu. Bendrovės specialistai teikia konsultacijas telefonu ir el. paštu, pagrindinius kontaktus rasite tinklalapyje www.senergija.lt/pagrindiniai-kontaktai/. Prašymus galite teikti el. paštu info@senergija.lt, jų formas rasite www.senergija.lt/prasymai-pranesimai-igaliojimai/. Atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus galite ieškoti adresu www.senergija.lt/klausimai-atsakymai/, o jų neradę užpildykite minėto puslapio apačioje esančią klausimo formą.

Būkime sveiki!Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-17