Naujienos

Eglučių surinkimo akcija stebino dalyvių gausa

2020 01 09

Šiemet sausio 6–8 dienomis vyko jau aštuntoji AB „Šiaulių energija“ organizuota eglučių surinkimo akcija. Jos metu nurodytu laiku tam tikrose Šiaulių miesto ir rajono vietose pagal iš anksto paskelbtą grafiką bendrovės pažymėtas transportas laukė gyventojų atneštų nupuoštų eglučių. Pirmą kartą akcija truko tris dienas ir prasidėjo Trijų Karalių dieną, kuomet medeliai iš gyventojų buvo priimami centrinės miesto aikštės prieigose, vakare vykusios Trijų Karalių šventės metu.

Surinktos eglutės, kaip ir ankstesniais metais, bus susmulkintos ir virs ekologišku biokuru, kuris bus panaudotas šilumai tiekti bendrovės vartotojams. Ankstesniais metais per dvi akcijos dienas vidutiniškai buvo surenkamos maždaug dvi tonos eglučių. Jas susmulkinus į biokurą, pagaminama apie 5 MWh šilumos energijos. Tokio šilumos energijos kiekio, esant tokiems orams kaip dabar, pakanka apie parą laiko tiekti šilumą 150 butų.

Šių metų akcijos rezultatai dar tikslinami. Tačiau bendrovės transportas į eglučių surinkimo vietas važiuodavo po keletą kartų, nes vieno reiso gyventojų suneštos eglutėms parsivežti nepakakdavo. Įmonės teritorijoje „išaugęs“ biokurui susmulkinti skirtų medelių kalnas tik patvirtina spėjimą, kad šiemet surinkta gerokai daugiau medelių nei ankstesniais metais. 

AB „Šiaulių energija“ akcija tęsia, nes jaučiamas jos poreikis. Jau ne pirmus metus akcijos metu eglutes perdirbimui atiduodantys žmonės ja džiaugiasi, dėkoja, o pareigingi bendrovės vairuotojai nepravažiuoja ir pro prie šiukšlių konteinerių išmestas eglutes, surenka ir jas. Taip bendromis pastangomis miestas po švenčių būna švaresnis.

Kaip ir ankstesniais metais ypač laukiami buvo mažieji akcijos dalyviai. Vaikams už atneštas eglutes atsidėkota saldžiomis dovanėlėmis.

DALYVĖ: Savo eglutę prasmingam panaudojimui AB „Šiaulių energija“ organizuotos akcijos metu atvežusi Rūta sakė, kad joje dalyvauja pirmus metus. „Ankstesniais metais puošdavome dirbtinę eglutę, šiemet sugalvojome padaryti kitaip. Džiaugiuosi, kad dabar kad ir nedidelio medelio nereikėjo tiesiog išmesti. Patys namuose turime centrinį šildymą, eglutė pasitarnaus šildant tokius kaip mūsų namus. Be to eglutės surenkamos „dykai“, – akcijos privalumus gyrė pašnekovė.Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-14