Naujienos

Bendrovės pajamos pirmąjį 2021 metų pusmetį – didesnės, šilumos kaina – mažesnė

2021 07 28

Ne tik šilumą Šiaulių miesto ir rajono vartotojų namų šildymui ir karšto vandens ruošimui gaminančios ir tiekiančios, bet ir žaliąją elektros energiją gaminančios AB „Šiaulių energija“ pajamos per pirmąjį 2021 metų pusmetį sudarė 14,3 mln. Eur, t. y. 15,5 proc. daugiau, nei praeitų metų pirmąjį pusmetį. Tačiau vidutinė šilumos kaina vartotojams tuo pačiu laikotarpiu šiemet buvo 1,9 proc. mažesnė, nei 2020 metų sausio–birželio mėnesiais.

Šaltesnė žiema turėjo įtakos 24 proc. didesniam (palyginus su 2020 m. pirmuoju pusmečiu) bendrovės realizuotam šilumos kiekiui šių metų pirmąjį pusmetį. Dėl efektyvaus sąnaudų ir resursų valdymo, nepaisant 20,2 proc. brangesnio technologinio kuro bei patirtų didesnių išlaidų technologiniam kurui įsigyti, bendrovės pelnas pirmąjį šių metų pusmetį siekia 2,3 mln. Eur ir išliko panašiame lygyje, kaip ir praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Neretai viešoje erdvėje girdime pasisakymų, kad šilumos tiekėjus šaltesnė žiema turėtų džiuginti, nes tuomet reikia daugiau šilumos energijos vartotojų būstams šildyti. Tačiau tikrovėje šalta žiema nėra palanki nei šilumos tiekėjui, nei vartotojams, nes mums tenka šilumos gamybai naudoti daugiau brangesnio iškastinio kuro, o gyventojams, nors ir nedidinome šilumos kainos, išauga išlaidos šildymui dėl didesnio šilumos energijos suvartojimo.  

Pirmo šių metų pusmečio bendrovės veiklos rezultatai pateisino lūkesčius ir leido pasiekti numatytų tikslų. Sudėtingomis aplinkybėmis atsakingai vykdėme pagrindinę savo veiklą, kaip šilumos gamintojas ir tiekėjas, o taip pat sugebėjome prisitaikyti prie situacijos ir nenutraukti kitų savo paslaugų teikimo: toliau rūpestingai prižiūrėjome mums patikėtas šildymo ir karšto vandens sistemas, pradėjome nuotoliniu būdu, šiuolaikinių technologijų pagalba organizuoti virtualius gyventojų susirinkimus daugiabučių namų atnaujinimo klausimais“, – įveiktus sunkumus vardino AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius.

Pirmąjį šių metų pusmetį  vidutinė bendrovės šilumos kaina tesiekė 4,08 ct/kWh be PVM, palyginti 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu ji buvo 4,16 ct/kWh. AB „Šiaulių energija“ visą pastarąjį pusmetį vartotojams taikyta šilumos kaina vidutiniškai užėmė 6-ą vietą Lietuvoje tarp Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skelbiamų beveik 50-ties šalies šilumos tiekėjų.

Pasibaigus šildymo sezonui, bendrovė sėkmingai tęsia eilę metų vykdomus šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo darbus Šiauliuose. Šiemet toliau atnaujinami tinklai Žalgirio g.–Ežero g.–S. Šalkauskio g.–Vilniaus g., K. Korsako g.–Gegužių g. Spindulio g.–Žemaitės g. kvartaluose, taip pat tarp šilumos kamerų S. Šalkauskio ir Pakalnės gatvių. Planuojama, kad 2021 m. pabaigoje AB „Šiaulių energija“ įrengtų bekanalių šilumos perdavimo tinklų sąlyginis ilgis sudarys apie 145 kms, t. y. bus atnaujinta  apie 55 proc. sąlyginio 100 mm dvivamzdžio tinklo.

AB „Šiaulių energija“ šiais metais investuoja ir į kitus aplinkosauginius projektus. Šiuo metu vykdomas didžiausio bendrovės Pietinėje katilinėje sumontuoto,  iškastinį kurą naudojančio, 100 MW galios katilo modernizavimas, įrengiant taršos mažinimo priemones. Rangos darbų sutarties vertė siekia beveik 2,9 mln. Eur. Šis projektas, kaip ir perdavimo tinklų rekonstravimas prisidės prie aplinkos taršos mažinimo Šiaulių mieste.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-28