Naujienos

Bendrovė įsigijo dar vieną elektromobilį

2021 11 25

AB „Šiaulių energija“ šiemet įsigijo jau antrą specialios paskirties krovininį elektromobilį (iki 3,5 t), kuriam Aplinkos projektų valdymo agentūra skyrė dalinį finansavimą.

APVA įsipareigojo „Šiaulių energijai“ išmokėti 5000 Eur subsidiją Klimato kaitos programos lėšomis. Iš to skaičiaus 4000 Eur – už naują elektromobilį, 1000 Eur – už bendrovės sunaikintą taršią transporto priemonę. Elektromobilio vertė siekia beveik 30 000 Eur (be PVM).

Naujas elektromobilis įsigytas daugiausia bendrovės lėšomis, siekiant atnaujinti „Šiaulių energijos“ transporto priemonių parką, mažinti patiriamas sąnaudas, kartu mažinant į aplinką išmetamų kenksmingų medžiagų kiekį, taip prisidedant prie švarios ir saugios aplinkos kūrimo. Taupant kuro sąnaudas, bus prisidedama prie siektinų bendrovės elgesio ir etikos principų aplinkosaugos srityje – užtikrinti pusiausvyrą tarp aplinkos išsaugojimo, visuomenės poreikių ir bendrovės verslo plėtros.

Šiuo metu bendrovės transporto parke yra keletas dešimčių įvairios paskirties ir tipų automobilių. Įsigytu elektromobiliu bendrovės šilumos tinklų ir dispečerinio valdymo tarnybos personalas vyksta pas Šiaulių miesto ir rajono vartotojus avarijų ar gedimų šildymo ir karšto vandens sistemose atvejais. Skaičiuojant sąnaudų sutaupymą, vertinama, kad elektromobilis pakeis prieš jį eksploatuotą dyzelinį automobilį, kuris per 2020 metus nuvažiavo apie 10 tūkst. km, tam sunaudojant ne vieną šimtą litrų dyzelino.

Įmonės teritorijoje pernai jau buvo įrengta elektromobiliams įkrauti skirtą stotelė, todėl dėl naujo elektromobilio akumuliatorinių baterijų įkrovimo problemų nekils. Kadangi elektromobiliui pakrauti bus naudojama bendrovės termofikacinėje elektrinėje pagaminta elektra, skaičiuojama, kad išlaidos kurui sumažės keliais tūkst. Eur per metus, o elektromobilio CO2 emisija – 0 g/km.Paskutinį kartą redaguota: 2021-11-25