Naujienos

Baigėsi devintoji eglučių surinkimo akcija

2021 01 11

Sausio 7–8 dienomis AB „Šiaulių energija“ organizavo devintąją eglučių surinkimo akciją. Šiemet, atsižvelgiant į situaciją šalyje, akcija vyko nekontaktiniu būdu: gyventojų buvo prašoma eglutes palikti prie specialaus bendrovės transporto arba įkelti į jį, vengiant kontakto su jo vairuotojais ir taip saugant savo ir įmonės darbuotojų sveikatą. Bendrovės vairuotojų pastebėjimais, šių metų akcija dalyvių skaičiumi ir surinktu eglučių kiekiu buvo dar gausesnė nei pernai.
Dvi dienas pagal iš anksto paskelbtą grafiką eglutės jau tradiciškai buvo surenkamos trejose centrinės Šiaulių miesto dalies vietose, penkiose Dainų, Gytarių ir Lieporių mikrorajonų vietose, taip pat Rėkyvoje ir Ginkūnuose. Kadangi per eilę metų gyventojai jau spėjo priprasti prie šių Šiaulių miesto ir rajono eglučių surinkimo taškų, ir šiemet jie nebuvo keičiami. Nupuoštus šventinius medelius buvo galima atnešti patogiu metu, pasirinkus vieną iš trijų kiekvienai vietai numatytų laikų – ryto, popietės ar vakaro.
Įvykusios akcijos metu iš gyventojų surinktos eglutės virs ekologišku biokuru ir bus panaudotos bendrovės vartotojų būstams šildyti. Taip per žiemos šventes puoštų eglučių šiluma šildys ir joms pasibaigus!
Jau eilę metų skaičiuojama, kad šios akcijos metu vidutiniškai surenkama maždaug dvi tonos eglučių. Jas susmulkinus į biokurą, pagaminama apie 5 MWh šilumos energijos. Tokio šilumos energijos kiekio, esant tokiems orams kaip dabar, pakanka apie parą laiko tiekti šilumą 150 butų.
Manoma, kad šiemet šių medelių bus surinkta gausiau, nes AB „Šiaulių energija“ sutarė su Šiaulių miesto savivaldybe, kad perdirbimui priims ir į specialius savivaldybės konteinerius gyventojų suneštas eglutes. Įmonė jau sulaukė ir vieno iš Šiaulių miesto prekybos centrų prašymo ir padėkos žodžių už tai, kad iš anksto susitarus, bendrovės transportas specialiai atvyko iš minėto cento paimti daugiau nei pusšimčio per žiemos šventes neparduotų eglučių.
Jei savo eglutę žadate nupuošti tik šią savaitę ir apgailestaujate, jog nespėjote jos atiduoti perdirbimui bendrovės organizuotos akcijos metu, tai dar galite padaryti! Kviečiame kruopščiai nupuoštas eglutes, be vazonų, nuėmus polietileną ar kitas medžiagas, į kurias jos buvo įvyniotos, atvežti ir palikti specialiai tam skirtoje vietoje, adresu Pramonės g. 10, Šiauliai, prie įvažiavimo į AB „Šiaulių energija“ teritoriją vartų. Tikslias šios eglučių surinkimo vietos koordinates rasite čia. Prašome eglučių nepalikti prie pagrindinio bendrovės pastato, iš anksto dėkojame už supratingumą.
Pirmoje nuotraukoje – šių metų eglučių surinkimo akcijos akimirka: išvežti eglučių iš kai kurių jų surinkimo vietų AB „Šiaulių energija“ vairuotojams tekdavo važiuoti ir po du–tris kartus, vienu kartu į transportą jos netilpdavo dėl itin gausaus kiekio.
Antroje nuotraukoje – speciali eglučių surinkimo vieta prie įvažiavimo į AB „Šiaulių energiją teritoriją vartų, kur eglutes dar galima palikti ir jų surinkimo akcijai pasibaigus.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-11