Naujienos

Apdovanotas vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių namų

2021 07 05

Praeitą penktadienį Šiauliuose LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Antanu Bartuliu, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialiste Rasa Lopetaite ir patikimo miesto renovacijos projektų administratoriaus AB „Šiaulių energija“ generaliniu direktoriumi Virgilijumi Pavlavičiumi apdovanojo vieną iš „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtojų – Stoties g. 14 daugiabučio bendruomenės, įmonių, kurios įgyvendino projektą, atstovus.

Stoties g. 14 namas – vienas seniausių Šiauliuose renovuotų daugiabučių. Simboliška, kad apdovanojimas sutapo su šiemet šio namo minimu gyvavimo šimtmečiu. Nuo 1921-ųjų Stoties g. 14 name veikė saldainių ir šokolado fabrikas „Birutė“, po Antrojo pasaulinio karo jis buvo rekonstruotas į gyvenamąjį pastatą, vėliau – papildytas priestatu.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, įteikdamas simbolinę lentelę šio išskirtinio namo būstų savininkų atstovui Dariui Balčiūnui, akcentavo, kad sėkminga daugiabučio namo renovacija neįmanoma be iniciatyvaus jo gyventojų lyderio, gero administratoriaus, entuziastingų BETA atstovų bei gerų rangovų, projektuotojų, techninių prižiūrėtojų. Visų šių žmonių glaudaus bendradarbiavimo dėka Stoties g. 14  renovacijos projektas virto tikrove. Girdamas šiauliečius, S. Gentvilas išreiškė viltį, kad geri pavyzdžiai užkrečia ir renovuotų namų daugės ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Aplinkos ministrui antrino Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, ragindamas jau renovuoto namo gyventojus drąsiai viešai girtis po renovacijos gerokai sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą. „Būkime partneriai, skatinantys renovaciją“, – kvietė A. Bartulis Stoties g. 14 gyventojus.

BETA padėkos taip pat įteiktos Stoties g. 14 renovacijos projekto administratoriui AB „Šiaulių energija“ generaliniam direktoriui Virgilijui Pavlavičiui, darbų rangovui UAB „SPD Armada“ direktoriui Laurynui Vitkevičiui, projektuotojui UAB „Gedvalda“ direktoriui Gedui Anglickui ir techninės priežiūros vadovui UAB „Evalita“ direktoriui Vytautui Tutliui. BETA kartu su Aplinkos ministerija jau kelerius metus iš eilės organizuoja Metų renovacijos projekto rinkimus. Šiemet konkursui buvo atrinkti atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai atspindintys renovacijos teikiamą naudą. Iš rinkimuose dalyvavusių 14 projektų daugiausia balsų pelnė trys, tarp jų – ir Stoties g. 14, Šiauliuose.

AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius, teikdamas padėką jo vadovaujamos bendrovės, administravusios Stoties g. 14 renovacijos projektą, Daugiabučių namų renovacijos administravimo skyriaus viršininkei Juditai Kivyliūtei, gyrė savo darbuotojas už sąžiningą ir atsakingą darbą. Vadovas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad turtinga istorija išsiskiriantį daugiabutį pavyko atnaujinti pagal visus keliamus reikalavimus, išlaikant pradinę jo išvaizdą. Šiuo metu jungtinio daugiabučio gyvenamojo namo šimtametę istoriją mena išsaugotos fasado architektūrinės detalės. Patrauklus jo estetinis vaizdas skatina vis daugiau šiauliečių, gyvenančių senuose daugiabučiuose namuose, kurių fasadas taip pat turi išskirtinumų, domėtis galimybe atnaujinti savo būstą.Paskutinį kartą redaguota: 2021-07-05