Naujienos

AB „Šiaulių energija“ šilumos tinklus rekonstruoja greičiau, nei numatyta

2020 10 26

Pernai AB „Šiaulių energija“ pradėti šilumos perdavimo tinklų Gegužių g.–Aido g.–Dainų g. kvartale, Šiauliuose projektavimo ir rekonstravimo darbai jau sėkmingai baigti. Nors juos planuota užbaigti tik ateinančiais metais, glaudaus bendrovės specialistų ir rangovo, UAB „Akmens takas“, atstovų bendradarbiavimo dėka tai pavyko padaryti dar šiemet.

Minėtos atkarpos centralizuoto šilumos perdavimo tinklų rekonstravimas – vienas Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Šilumos perdavimo tinklų K. Korsako g.–Gegužių g. kvartale, Šiauliuose projektavimas ir rekonstravimas“ etapų. Šį projektą AB „Šiaulių energija” inicijavo, siekdama didinti šilumos perdavimo ir paskirstymo saugumą, kokybę ir patikimumą, bei mažinti šilumos perdavimo nuostolius.

Gegužių g.–Aido g.–Dainų g. kvartale atnaujinta apie 1,4 km senų tinklų, įskaitant įvadus iki šilumos punktų vartotojų pastatuose.

Šioje Šiaulių miesto dalyje renovuojamų trasų amžius siekia 31–40 metų. Norint mažinti šilumos nuostolius šilumos perdavimo sistemoje, yra ypatingai svarbu laiku pakeisti susidėvėjusius, sena, šiuolaikinių poreikių nebetenkinančia šilumos izoliacija dengtus vamzdynus. Atnaujintos trasos leis šilumos vartotojams išvengti avarijų ir neplanuotų šilumos tiekimo nutraukimų, ypač nepageidaujamų šildymo laikotarpiu, taip pat didesnių remonto ir aptarnavimo išlaidų.

Skaičiuojama, kad modernizuotose Gegužių g.–Aido g.–Dainų g. kvartalo trasose šilumos nuostoliai sumažės 526,4 MWh/metus arba 59 proc. Dėl mažesnio kuro suvartojimo ir išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekis bus mažesnis. Planuojamas metinis išmetamų ŠESD kiekio sumažėjimas – 27,87 tCO2ek/metus.

Viso užbaigto ir įvesto į eksploataciją projekto Gegužių g.–Aido g.–Dainų g. kvartale vertė siekia daugiau nei 750 tūkst. eurų. Iš jų Sanglaudos fondo prašoma finansuoti 50 procentų tinkamų projekto lėšų.Paskutinį kartą redaguota: 2020-10-26