Naujienos

AB „Šiaulių energija“ sėkmingai įvyko mokymai, skirti daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, valdybos nariams, gyventojams

2022 10 25

Siekdama skatinti tinkamus kasdienius šilumos vartotojų įpročius bei vykdyti Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos 2021-03-23 Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą Nr. 8-18, AB „Šiaulių energija“ organizavo mokymus "Efektyvus šilumos naudojimas = privalomųjų reikalavimų šildymo ir karšto vandens sistemoms įvykdymas", skirtus daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, valdybos nariams, gyventojams.

Bendrovės specialistus šiemet stebino didelis dalyvių skaičius, besidominčių efektyviais šilumos naudojimo bei taupymo sprendimais. Renginyje dalyvavusieji turėjo nemažai klausimų, į kuriuos išsamiai atsakė mokymus vedęs statinio šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo inžinerinių sistemų projektų ekspertas Valdas Narkūnas. Susirinkusiems ekspertas papasakojo apie šilumos punkto bei šildymo sistemų sutvarkymo ar keitimo galimybes, nurodė, kokius teisės aktuose  nustatytus reikalavimus turi atitikti modernizuojamos sistemos. Dalindamasis ilgamete savo patirtimi,  konkrečiais pavyzdžiais iliustravo, kaip tinkamai turi būti suprojektuotos ir įrengtos šildymo ir karšto vandens sistemos. Aptarė individualios šilumos apskaitos galimybes. Mokymų metu paliesta ir karšto vandens sistemų pertvarkymo tema, kuri ypač aktuali vartotojams, susidūrusiems su užkalkėjusiais ar surūdijusiais vamzdžiais, nešylančiais rankšluosčių džiovintuvais. Praktinių pavyzdžių buvo pateikta ir kalbant apie daugiabučių namų vėdinimo sistemų sutvarkymą bei tinkamą įrengimą, kurios ne tik atitiktų keliamus reikalavimus, tačiau ir tinkamai atliktų savo funkciją.

Mokymuose taip pat dalyvavo ir AB „Šiaulių energija“ specialistai, kurie ne tik klausėsi eksperto įžvalgų, bet ir pasisakė įvairiomis, mokymų metu, aptartomis temomis, bendravo su dalyviais bei atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Renginio pabaigoje, mokymų dalyviams buvo įteikti AB „Šiaulių energija“ paruošti pažymėjimai.Paskutinį kartą redaguota: 2022-10-25