Naujienos

AB „Šiaulių energija“ sėkmingai atstovauja visuomenės interesus

2022 04 01

AB „Šiaulių energija“ Lietuvos apeliaciniame teisme laimėjo bylą, dėl jai padarytos žalos, sugadinto bendrovės elektrinėje sumontuoto generatoriaus.

2019 m. kovo 25 d. AB „Šiaulių energija“ valdomoje Šiaulių termofikacinėje elektrinėje įvyko avarija dėl trumpo sujungimo AB „Litgrid“ tinkluose, dėl ko atsirado viršįtampis, kuris buvo perduotas per AB „Energijos skirstymo operatorius“ į bendrovės valdomus tinklus, ko pasakoje buvo sugadintas elektrinėje sumontuotas trifazis sinchroninis generatorius HTM 110 C04. Dėl avarijos sukelto gedimo bendrovės valdoma elektrinė negalėjo tinkamai funkcionuoti ir patyrė nuostolių, susijusių su nepagaminta ir nepatiekta elektros energija. Bendrovė nepardavė 12 267,334 MWh elektros energijos ir negalėjo gauti pardavimo pajamų, taip pat negalėjo gaminti jos savo reikmėms, dėl ko, atitinkamai, privalėjo elektros energiją įsigyti.

Siekdama užtikrinti visuomenės interesus ir gavusi Šiaulių miesto mero Artūro Visocko pritarimą, AB „Šiaulių energiją“ kreipėsi į teismą dėl padarytos žalos atlyginimo. Po dvejus metus trukusio teisminio proceso, 2022 m. kovo 24 d. teismas iš AB „Litgrid“ priteisė 1 215 310 Eur žalos atlyginimui. Meras padėkojo bendrovės vadovui, jog savivaldybės valdoma bendrovė atsakingai žiūri į vartotojų interesus ir jau ne pirmą kartą juos sėkmingai gina.Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-15