Naujienos

AB „Šiaulių energija“ mokymuose – apie korupcijos apraiškas Lietuvoje ir antikorupcinę aplinką bendrovėje

2020 07 23

AB „Šiaulių energija“ apsilankė ir prevencinius mokymus „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Antikorupcinės aplinkos kūrimas“ vedė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Antikorupcinio švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rita Šikšnienė.  Nors įmonėje sėkmingai įgyvendinama korupcijos prevencijos programa, tačiau norėta pasisemti naujų žinių, norint ir toliau užtikrinti atsakingą bendrovės veiklą.

Vyriausioji specialistė pabrėžė, kad mokymai susirinkusiems naudingi ne tik kaip įmonės darbuotojams, bet ir kaip eiliniams piliečiams.

Modeliuodama įvairias situacijas pranešėja susirinkusiems kalbėjo apie problemas, dėl kurių atsiranda korupcija, patarė, kaip elgtis, susidūrus su kyšininkavimo ir papirkimo atvejais, detalizavo dovanos ir kyšio skirtumus.

Mokymų dalyviai atliko ir praktines užduotis, kurių metu teigiamai įvertino tokias bendrovės stipriąsias puses kaip darbuotojų sąžiningumas, tinkama darbuotojų atranka, bendrovės veiklos viešumas ir skaidrumas, tinkamas teisinis reguliavimas.

R. Šikšnienė atkreipė dėmesį į gerąją AB „Šiaulių energija“ veiklos praktiką: bendrovė viena pirmųjų pradėjo vykdyti elektroninius aukcionus, įmonėje nėra nustatyta korupcijos atvejų.

AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius mokymų pabaigoje pasidžiaugė bendrovės darbuotojų asmeninėmis pastangomis, atsakingai vykdant pareigas bei tinkama veiklos procesų priežiūra.Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-23