Naujienos

AB „Šiaulių energija“ lankėsi atstovai iš daugiau nei 30 šilumos tiekimo bendrovių

2023 01 31

LŠTA kartu su AB „Šiaulių energija“ sausio 26 d. Šiauliuose organizavo šilumos tiekimo įmonių technikos vadovų ir specialistų darbinį pasitarimą tema „Šilumos gamybos aktualijos ir perspektyvos“. Į renginį atvyko apie 70 šilumos tiekimo įmonių atstovų. Bendrovės „Šiaulių energija“ specialistai dalyvius supažindino su įmonės pagrindinėje jėgainėje eksploatuojamais įrenginiais, atkreipė dėmesį į inovatyvius sprendimus, įdiegtus įmonėje, dalykiškai ir atvirai pasidalijo eksploatacijos patirtimi.

Susirinkusiems šilumos tiekimo įmonių atstovams buvo pristatyta kol kas didžiausia Lietuvoje veikianti biokurą naudojanti kogeneracinė elektrinė. Aptartos SM3 biokuro deginimo aktualijos, dviejų PTVM katilų modernizacijos projektas, kurio metu rekonstruotos katilų kūryklos, įrengti visiškai kitos konstrukcijos ir lokacijos degikliai, o katiluose susidarę degimo produktai papildomai ataušinami unikalios konstrukcijos kondensaciniame ekonomaizeryje. Vėliau, po apsilankymo AB „Šiaulių energija“ pagrindiniame šilumos ir elektros gamybos objekte, dalyviai aptarė eksploatacines aktualijas ir įmonių planus šilumos ir elektros gamybos srityje.

 

AB „Šiaulių energija“ technikos direktorius Remigijus Šinkūnas dalyviams detaliau papasakojo apie įmonės veiklą ir įvairius technologinius įgyvendintus sprendimus. Pavyzdžiui, didelės galios šilumos gamybos objekte labai efektyviai panaudojant ištekančių dūmų šilumą, susidaro dideli kiekiai vandens kondensato, kuris po papildomo valymo panaudojamas garo katilų maitinimui ir kitiems panašiems poreikiams. Išleidžiamų į kanalizaciją vandenų šiluma susigrąžinama juos ataušinus šilumos siurblių pagalba.

 AB „Kauno energija“ gamybos skyriaus vadovas Ernestas Verikas pristatė bendrovės planus šilumos gamybos srityje, dalykiškai pasidalijo absorbcinių šilumos siurblių panaudojimo įmonėje patirtimi. Tokie įrenginiai, padidinantys biokuro katilų galią ir efektyvumą, buvo panaudoti vieni pirmųjų Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje.

Bendrovės „Klaipėdos energija“ technikos direktorius Marius Prielgauskis pasidalijo savo įmonės aktualijomis ir planais šilumos gamybos srityje.

Didelį dalyvių susidomėjimą sukėlė gana paprastas ir efektyvus sprendimas, padedantis geriau sudeginti didelio drėgnumo (virš 65 %) biokurą ir pasiekti aukštesnę katilo šiluminę galią. AB  „Panevėžio energija“ gamybos direktorius Rolandas Bitcheris pademonstravo įmonėje įdiegtą pirminio oro šildytuvą, kuriame, panaudojant katilo karštą vandenį, pašildomas degimui tiekiamas oras, o šis paspartina biokuro džiovinimo procesą ir pagerina degimą.

Alytaus šilumos tinklų technikos direktorius Kęstutis Kvederavičius papasakojo apie įmonės veiklą, pasidalijo originaliu sprendimu – panaudoti laikinai išnuomotas geležinkelio cisternas dyzelino saugojimui, įveikiant energetinės krizės rizikas.

UAB „Visagino energija“ katilinės viršininkas Vitalij Lavruvjanec papasakojo apie įmonėje vykdomo naujos biokurą naudosiančios kogeneracinės jėgainės projekto įgyvendinimo procesą. Pasitarimo dalyviai pasidalino gerąją ir blogąja patirtimis, keitėsi nuomonėmis, o pokalbius pratęsė ir vėliau vykusioje diskusijoje.

Dalyvių vertinimu renginys buvo naudingas, pasiūlyta ir toliau organizuoti panašius renginius specialistams, dalijantis pažangia patirtimi bei inovacijomis atskirose šilumos tiekimo srityse.         Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-31