Naujienos

AB „Šiaulių energija“ gyvenimo rate – TOBULĖJIMAS, ATSAKOMYBĖ, EKOLOGIJA IR HARMONIJA

2021 12 06

Šiandien AB „Šiaulių energija“ verčia naują savo istorijos puslapį, pristatydama šiemet sukurtą savo logotipą. Bendrovės gyvenimo ratas sukasi jau beveik 100 metų: 2023 metais minėsime savo šimtmetį! Jo laukdami sparčiai atsinaujiname, modernizuodami šilumos ūkį ir rinkdamasi šiuolaikiškus, aplinką tausojančius sprendimus šilumos gamyboje ir perdavime. Naujame „Šiaulių energijos“ logotipe, lyg gyvenimo rate, simboliškai atsispindi jos nueitas ir toliau sėkmingai besitęsiantis kelias.

Bendrovės įkūrimo data laikoma 1923 metų birželio 29 d., kai pradėjo veikti Bačiūnų elektrinė. Tai buvo Lietuvos energetinės sistemos vystymosi pradžia, todėl naujame spalvingame bendrovės logotipe šį laikotarpį taikliai žymi ciklameno spalva, simbolizuojanti tobulėjimą. Nestovėti vietoje, nuolat atsinaujinti, prisitaikant prie besikeičiančio laikmečio ir savo vartotojų poreikių – vienas iš svarbiausių AB „Šiaulių energija“ tikslų.

Mėlyna spalva bendrovės logotipe – tai atsakomybė, kurią AB „Šiaulių energija“ jaučia, klientams siūlydama patraukliausias paslaugų kainas ir maksimalų patikimumą. Ši vandens spalva taip pat simboliškai primena kitą bendrovės gyvavimo laikotarpį, glaudžiai siejamą su Rėkyvos ežero pakrantėje iškilusia Rėkyvos elektrine. Tai buvo pirmoji elektrinė, pastatyta lietuvišku kapitalu ir jėgomis. Pirmąją srovę ji davė 1940 m. pabaigoje. 1944 m. Bačiūnų ir Rėkyvos elektrines darbuotojams pavyko apsaugoti nuo hitlerininkų bandymo jas išmontuoti ir susprogdinti.  O 1955 m. prasidėjo naujas etapas įmonės istorijoje – nutiesta pirmoji šiluminė trasa į Rėkyvos gyvenvietę.

Žalia spalva logotipe atspindi dabartinį veiklos laikotarpį, kuriame bendrovė itin didelį dėmesį skiria ekologijai, harmonijai su gamta, pasitelkdama pažangias taršos mažinimo priemones. Sėkmingai diegiami ir plėtojami aplinkosauginiai projektai, vykdant  pagrindinę savo veiklą – šilumos energijos gamybą, centralizuotai tiekiant ją šildymui ir karšto vandens ruošimui, bei elektros energijos gamybą.

AB „Šiaulių energija“ atsinaujinant, jos šūkis ir palinkėjimas vartotojams išlieka: „Kad Jūsų namai būtų šilti ir jaukūs!“Paskutinį kartą redaguota: 2021-12-06