Naujienos Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams lapkritį išlieka antrąja mažiausia Lietuvoje

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams lapkritį išlieka antrąja mažiausia Lietuvoje

2018.11.06

Šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams šių metų lapkritį, kaip ir prieš tai spalį, išlieka mažiausia tarp didmiesčių ir antrąja mažiausia tarp 50-ties Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos skelbiamų Lietuvos šilumos tiekėjų. Nuo šių metų lapkričio 1 d. šilumos kaina AB „Šiaulių energija“ vartotojams – 4,68 ct/kWh (su 9 proc. PVM).

AB „Šiaulių energija“ šilumos kainų kitimo grafikas gyventojams (ct/kWh su PVM)

Bendrovės vartotojams ištisus metus siūloma šilumos kaina kinta nežymiai, kas ypač svarbu šaltaisiais metų mėnesiais, šildymo sezono metu, kai šilumos poreikis būna didžiausias.

Primename, kad mokėjimų už šilumą dydžiui įtakos turi ne tik šilumos kaina, bet ir suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia lauko oro temperatūra, o taip pat būsto plotas ir būklė (naujas namas, senas ar renovuotas). AB „Šiaulių energija“ specialistai, atsižvelgdami į tai, kad šių metų spalis buvo pora laipsnių šiltesnis nei pernai (2017 m. spalį vidutinė lauko oro temperatūra siekė 7 laipsnius šilumos, šiemet – 9 laipsnius), o šildymo sezonas prasidėjo keliomis dienomis vėliau ne pernai (2017–2018 metų šildymo sezonas Šiaulių mieste pernai buvo pradėtas spalio 4–6 dienomis, 2018–2019 metų šildymo sezonas mieste šiemet prasidėjo spalio 5–8 dienomis), prognozuoja, kad mokėjimai už šildymą spalį bus apie 5–10 proc. mažesni nei pernai už tą patį laikotarpį.

Šį šildymo sezoną turėtų išlikti anksčiau pastebėtos tendencijos: mažiausiai už šildymą ir toliau mokės tvarkingi ir renovuoti namai. Paprastai lyginamas šilumos suvartojimas keturiose skirtingose daugiabučių gyvenamųjų namų grupėse:

- naujos statybos, renovuoti daugiabučiai namai;

- taupantys, dalinai renovuoti pastatai;

- senos statybos tipiniai daugiabučiai su senomis nesubalansuotomis vidaus šildymo ir karšto vandens sistemomis;

- seni labai prastos būklės daugiabučiai.

Kiekvienos iš šių grupių vartotojų mokėjimai už šildymą nuo ankstesnės tą patį atsiskaitymo mėnesį skirsis apie 1,5 karto.

« Atgal