Naujienos Eglučių surinkimo akcija vyko šeštą kartą

Eglučių surinkimo akcija vyko šeštą kartą

2018.01.16

Šių metų sausio 8-9 dienomis AB „Šiaulių energija“ jau šeštą kartą surengė eglučių surinkimo akciją. Antrus metus ji vyko ne tik  įvairiose Šiaulių miesto vietose, bet ir Ginkūnuose. Eglutės buvo renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Surinkti medeliai bus susmulkti ir virs ekologišku biokuru, skirtu bendrovės vartotojų namams apšildyti.

Centrinėje Šiaulių dalyje, vienoje eglučių surinkimo vietų kalbintas ilgametis Šiaulių universiteto dėstytojas, doc. dr. Jonas Sireika pasakojo, kad eglučių surinkimo akcijoje dalyvauja pirmus metus: „Ne todėl, kad apie ją nebūčiau girdėjęs, tiesiog ankstesniais metais neturėjau namuose gyvos eglutės. Šįkart žiemos šventės sutapo su mano jubiliejumi, todėl ir eglutę įsigijau“.

„Šiuo metu esu jau pensijoje, todėl man tiko akcijos laikas, pasirinkau privažiuoti mašina patogiausią eglučių surinkimo vietą“, - puikiai nusiteikęs toliau kalbėjo J. Sireika. Kasmet eglučių akcija sulaukia ne tik jau jos privalumais pasinaudojusių, bet ir naujų dalyvių, pasiryžusių prasmingai perdirbti nebereikalingus, per šventes džiuginusius medelius. Vaikučiai džiaugėsi už atneštas eglutes gautomis saldžiomis dovanėlėmis.

Kaip ir ankstesniais metais, per dvi dienas surinkta apie dvi tonos eglučių, kurias susmulkinus į biokurą, bus pagaminta apie 5 MWh šilumos energijos. 5 MWh – tai šilumos energijos kiekis, kurio šaltuoju laikotarpiu pakanka apie parą laiko tiekti šilumą 100 butų namui. Jau antrus metus „Šiaulių energija” sulaukia prašymo priimti eglutes biokurui iš kito kompleksiško eglučių surinkimo Šiauliuose organizatoriaus, šios eglutės taip pat bu panaudotos biokurui pagaminti. Bendrų eglučių surinkimo organizatorių pastangų dėka mieste, pasibaigus žiemos šventėms, vis rečiau galima išvysti lgy šiukšles besimėtančius šventinius medelius.

DALYVIS: Ilgametis Šiaulių universiteto dėstytojas, doc. dr. Jonas Sireika AB „Šiaulių energija“ eglučių surinkimo akcijoje dalyvavo pirmus metus (nuotraukoje – kairėje).

« Atgal