Naujienos Baigėsi septintoji AB „Šiaulių energija“ eglučių surinkimo akcija

Baigėsi septintoji AB „Šiaulių energija“ eglučių surinkimo akcija

2019.01.09

Šių metų sausio 7-8 dienomis Šiauliuose, Ginkūnuose ir Rėkyvoje vyko septintoji AB „Šiaulių energija“ eglučių surinkimo akciją. Eglučių surinkimo vietoje Rėkyvoje nurodytomis valandomis specialus bendrovės transportas laukė pirmus metus, ankstesniais metais norėjusiems prisidėti prie akcijos rėkyviškiams rekomenduota eglutes palikti prie AB „Šiaulių energija“ Rėkyvos katilinės. „Tačiau tuomet neturėjome proga mažiesiems akcijos dalyviams atsidėkoti už atneštas eglutes saldžiosiomis dovanėlėmis, - sakė AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius Česlovas Kasputis, - todėl šiemet savo vairuotojų su transportu paprašėme pabudėti ir Rėkyvoje“. Primename, kad Ginkūnuose tenykščių gyventojų prašymu akcija organizuota trečius metus. Kaip ir įvairiose Šiaulių miesto vietose čia eglutės buvo renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Surinkti medeliai bus susmulkti ir virs ekologišku biokuru, skirtu bendrovės vartotojų namams šildyti.

Preliminariais skaičiavimais, per dvi dienas surinkta apie dvi tonos eglučių, kurias susmulkinus į biokurą, bus pagaminta apie 5 MWh šilumos energijos. 5 MWh – tai šilumos energijos kiekis, kurio šaltuoju laikotarpiu pakanka apie parą laiko tiekti šilumą 100 butų namui.

DALYVIS: Šiaulietis Povilas AB „Šiaulių energija“ eglučių surinkimo akcijoje dalyvauja pirmus metus, tačiau ir ankstesniais metais namus puošusio medelio nepaliko prie šiukšlių konteinerio, nuvežė kitam kompleksiško eglučių surinkimo Šiauliuose organizatoriui. Šiemet prisijungti prie bendrovės organizuotos akcijos vyrą paskatino jos prasmingumas. „Medeliai virs biokuru, kuris vėliau bus panaudotas namams šildyti. Taip ir turi būti“, - neabejojo Povilas. (nuotraukoje – dešinėje).

« Atgal